SIP: U ponedjeljak ovjera kandidatskih listi za Dom naroda

SIP: U ponedjeljak ovjera kandidatskih listi za Dom naroda Nakon što su postale pravomoćne odluke o ovjeri kandidatskih listi za izbor izaslanika iz Federacije Bosne i Hercegovine u Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH, Središnje izborno povjerenstvo BiH će u ponedjeljak ždrijebom utvrditi redosljed kandidatskih listi na glasačkim listićima,


priopćeno je u subotu iz povjerenstva.

 

Ždrijebanje će biti održano u sjedištu SIP-a u Sarajevu, a mogu mu nazočiti tajnik Doma naroda Parlamenta Federacije BiH i predsjednik povjerenstva Doma naroda koja provodi postupak glasovanja za izbor izaslanike u Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH.

 

SIP podsjeća da je iz reda bošnjačkog naroda ovjereno sedam kandidatskih listi na kojima su imena 19 kandidata, dok je iz reda hrvatskog naroda ovjereno šest listi s imenima 21 kandidata.

 

Pregled ovjerenih kandidatskih listi iz reda bošnjačkog naroda:

1.Kandidatska lista Socijaldemokratske partije BiH: Hasan Bećirović, Seudin Hodžić

2.Kandidatska lista Vajzović Hanke, delegatkinje u Domu naroda Parlamenta Federacije BiH: Mehmed Bradarić, Ermina  Salkičević-Dizdarević

3.Kandidatska lista Saveza za bolju budućnost BiH: Adnan Terzić, Edita Đapo,  Enver Išerić

4. Kandidatska lista Amira Zukića, delegata u Domu naroda Parlamenta Federacije BiH: Sulejman Tihić, Ahmet Dervišević, Amela Ćatić

5.Kandidatska lista Salke Selmana, delegata u Domu naroda Parlamenta Federacije BiH: Halid Genjac, Alma Čolo, Alija  Kusur

6. Kandidatska lista Almedina Aliefendića,  delegata u Domu naroda Parlamenta Federacije BiH: Nermina Kapetanović, Hazim Rančić, Fehim Pleh

7. Kandidatska lista Narodne stranke “Radom za boljitak”: Amira Malkočević, Jasminka Fakić,  Selma Halković

Pregled ovjerenih kandidatskih listi iz reda hrvatskog naroda:

1. Kandidatska lista Socijaldemokratske partije BiH: Krunoslav Vrdoljak, Krešimir Azinović

2. Kandidatska lista Hrvatske stranke prava: Stjepan Krešić, Zdravko Prka, Zvonimir Šušnjar

3. Kandidatska lista Narodne stranke “Radom za boljitak”: Ivica Matković, Matea Alpeza, Ivan Pandža

4. Kandidatska lista Hrvatske demokratske zajednice 1990: Josip Merdžo, Martin Raguž, Rudo Vidović, Perica Jelečević, Veso Vegar

5. Kandidatska lista Tomislava Martinovića, delegata u Domu naroda Parlamenta Federacije BiH: Dragan Čović, Branko Zrno, Ilija Filipović, Slavko Marin

6. Kandidatska lista Hrvatske demokratske zajednice BiH: Borjana Krišto, Lidija Bradara, Slavko Matić, Nevenko Herceg.

(Fena)

Komentari

komentara